Imexus 14 | Imexus 28 | Imexus 34 DS | Imexus 37 DS

IMEXUS 37 DS

Imexus 37 DS je oceánskou jachtou s palubním salonem, která vás upoutá nejen komfortním bydlením, ale také svými vynikajícími plavebními vlastnostmi. Koncept palubního salonu brilantně kombinuje obytné prostory spolu s potěšením z plavby, kterou je možné si vychutnávat i z podpalubí. Panoramatické okno prostorného salonu nabízí 360° výhled a perfektně prosvětluje obytné prostory v celé lodi.

Díky štíhlému trupu se Imexus 37 DS hladce noří do vln a dokazuje své skvělé plavební kvality. Teoretické rychlosti trupu 7,8 uzlů je možno s přehledem dosáhnout i při slabém větru. Již síla větru 3 dle Beaufortovy stupnice je dostačující, aby loď dosáhla 5,7 uzlů. Pro snadné ovládání jsou všechny spouště a otěže svedeny do kokpitu, aby se s lodí Imexus 37 DS mohla plavit rychle a pohodlně i malá posádka. Chování lodi na vodě je velmi dobře kontrolovatelné a při plavbě je loď nadmíru stabilní.

VÍCE

Motor o výkonu 28 – 55 HP umožňuje nezávislost na povětrnostních podmínkách a cestu na dlouhé vzdálenosti lze překonat nad očekávání rychle i v případě nepříznivého počasí. S lodí Imexus 37 DS lze dosáhnout i 8,2 uzlů při maximálních otáčkách motoru o výkonu 38 HP.

Imexus 37 DS evokuje pocit domova a veškeré jeho vybavení, ať ze skutečného dřeva nebo z jeho zdařilé imitace, vytváří útulnou přátelskou atmosféru. Díky palubnímu salonu se lze plavit i po skončení letní sezóny, což činí jachtu atraktivní zejména pro jachtaře, kteří na moři tráví delší čas, a proto ocení pohodlí i dostatek prostoru.

Díky palubnímu salonu a taktéž prostorovému uspořádání podpalubí, rozdělenému do několika úrovní, nabízí Imexus 37 DS o téměř tři metry čtvereční více obytného prostoru než běžné plachetnice této velikosti. Právě proto jsou kajuty prostorné a útulné. Majitelská kajuta, situovaná v přídi, má stojnou výšku 1,84 m a pohodlnou dvojpostel do tvaru V, jež díky délce 2,30 m a šířce 2,38 m poskytuje dostatek prostoru pro hlavu i nohy. Imexus 37 DS nabízí mnoho úložných prostor, takže lze na dlouhou plavbu vzít vše potřebné. Zavazadla je možno snadno umístit ve dvou skříních v majitelské kajutě, v zásuvkách pod palandami, ve skříňkách a na různých poličkách, kterých je na lodi dostatek.

Na palubě Imexus 37 DS nabízí obývací část - salon, majitelskou kajutu a dvě další kajuty pro hosty s místem pro šest až osm osob. Palubní salon disponuje stojnou výškou 2,30 m, která poskytne pohodlí a komfort i vysokým lidem. Prostorný salon je možné přestavět na další dvě místa ke spánku, případně může sloužit k posezení pro šest až osm osob. Tak lze pozvat k večeři na palubu i přátele. Překvapivě velké jsou také kajuty pro hosty. Zatímco kajuta ve středu lodi dosahuje délky 2,05 m a šířky 1,40 m, kajuta na zádi může dosahovat až rozměrů 2,80 m x 1,60 m. Pokud není potřebná tak prostorná kajuta, lze místo ní zakomponovat vhodnou skříň, anebo ji přetvořit na malou dílnu.

Kokpit na palubě Imexus 37 DS je hluboko zapuštěn a dimenzován pro šest až osm osob. Na loď lze nastoupit přes vestavěné koupací plato, nebo je přístup umožněn přes lodní zábradlí na pravoboku i levoboku. Pro lepší výhled během plavby je kormidelník usazen na tvarované kormidelní lavici. Pod pohodlnými palubními lavicemi jsou čtyři velké úložné prostory, kde lze uskladnit vybavení. Celá paluba je pokryta materiálem Flexi-Teak, který vyniká jak krásným vzhledem, tak - na rozdíl od teakového dřeva - snadnou a jednoduchou údržbou. Palubní salon navíc chrání kokpit před stříkající vodou.

Pro pohodlný a příjemný pobyt na palubě je Imexus 37 DS dodáván s nadstandardně vybavenou kuchyní se závěsným sporákem a troubou, mikrovlnnou troubou, chladicím boxem nebo lednicí a se dvěma velkými pracovními deskami. Prostorná koupelna s toaletou a sprchovým koutem má moderní vzhled, snadno se čistí, je dobře větratelná přes otevíratelné okno a zároveň zalitá světlem. To vše za účelem dosažení co největšího pohodlí a pocitu domova přímo na palubě. Kvalitní větrání na lodi je zajištěno mnoha luknami a okny.

 
prázdná hmotnost7.500 kg
hmotnost kýlu2.700 kg
teoretická rychlost trupu7,8 uzlů
výška stěžně16,30 m
 
TECHNICKÉ PARAMETRY
celková délka trupu11,55 m
délka vodorysky10,40 m
celková šířka3,55 m
šířka vodorysky3,20 m
poměr délka/šířka3,15 : 1
ponor1,75 m
 
hlavní plachta30 m2
genoa30 m2
oplachtěnívrcholové
motorVolvo Penta 28 - 55 HP
 
Imexus 37 Imexus 37 Imexus 37 Imexus 37 Imexus 37
VÍCE
NAHORU
ceny lodí jsou uvedeny bez DPH | ORCA - YACHT s.r.o. © 2016 | www prezentace, videoprodukce, firemní a svatební video SKILL production