Imexus 14 | Imexus 28 | Imexus 34 DS | Imexus 37 DS

IMEXUS 28

Imexus 28 je dokonale všestranná loď pro všechny vodní nadšence, kteří mají rádi plachtění stejně jako plavby s motorem. Imexus 28 je technické dílo, ve kterém je sklouben moderní design s nejvyšší možnou kvalitou. Meritum spočívá v jeho systému vodního balastu. Díky dvojitému plášti trupu je jachta schopna pojmout jako balast až 730 litrů vody, což lodi dodává potřebnou stabilitu během plavby. Stačí jen krátký okamžik a můžete změnit Imexus 28 z rodinné rychlé plachetnice na rychlou motorovou loď.

V závislosti na výkonu motoru je Imexus 28 schopen dosáhnout rychlosti až 29 uzlů bez vodního balastu a snadno dosáhne skluzu již s motorem 90 HP. Jachta může být vybavena závěsným motorem až do výkonu 130 HP, nebo vestavěným dieselovým motorem s výkonem 130/140 HP. Loď umožňuje dokonce i vodní sporty jako wakeboarding a vodní lyžování a to díky hydrodynamickým vlastnostem trupu.

VÍCE

Vynikající výkon ve své kategorii má Imexus 28 i pod plachtami. Jachta dosahuje již při síle větru 3 dle Beaufortovy stupnice teoretické rychlosti trupu 6,8 uzlů a plavba na palubě Imexus 28 se stává mimořádným potěšením. Pro snadnou obsluhu jsou všechny spouště, otěže, ovládání systému vztyčování stěžně a sklápění kýlu svedeny do kokpitu, a tak i sóloví jachtaři mohou loď snadno ovládat.

Čalounění může být vyhotoveno dle přání zákazníka v několika barvách a materiálech tak, aby podpalubí poskytlo majiteli pocit domova. Pro dokonalé pohodlí je loď vybavena samostatnou toaletou a prostornou kuchyní, která může být doplněna o různé vařiče a lednice.

Palubní kokpit nabízí dostatečný prostor i pro šestičlennou posádku. Pod pohodlnými lavicemi jsou dva velké skladovací prostory, které poskytují místo pro uložení potřebného vybavení. Lavice se dokonale hodí také jako sluneční lehátka. Kajuta se stojnou výškou 185 cm a dvěma lůžky v přídi a na zádi poskytuje dostatek prostoru pro pohodlné bydlení v podpalubí. Zužující se přední dvojlůžko má délku 2 m a podle potřeby může být prodlouženo, jeho šířka je 1,70 m - 0,35 m.

Systém vodního balastu je velmi chytré řešení, a to nejen na moři. Po vytažení z vody je Imexus 28 výrazně lehčí než podobné lodě, proto může být tažen více druhy vozidel. Konkrétně pro tuto loď byl zkonstruován přívěs se schválenou šířkou 2,50 m, který umožňuje táhnout loď na celém světě bez zvláštních povolení. Kromě toho nízko ležící přívěs umožňuje dokonce využití mělkých skluzů, tudíž se lze vyhnout použití drahých jeřábů.

Spací prostor na zádi disponuje délkou 1,90 m a šířkou 1,45 m ve vestavěné verzi. Navíc další dvě spací místa mohou být vytvořena v salonu. Díky mnoha oknům, prostornému rozvržení salonu až pro šest osob a interiéru ze světlého dubu vyzařuje Imexus 28 příjemnou atmosféru a komfort.

Imexus 28 je určen všem jachtařům, kteří upřednostňují nezávislost. Možnost cestovat na velké vzdálenosti v krátkém čase, díky motoru rychle projet nezajímavými oblastmi, relaxace plavbou pod plachtami, nezávislost na počasí – to je Imexus 28, perfektní společník pro ty, kteří si chtějí sami určit, jak stráví svůj drahocenný volný čas.

celková délka8,50 m
délka vodorysky8,05 m
celková šířka2,55 m
šířka na vodorysce1,90 m
hlavní plachta16 m2
nádrž na sladkou vodu2 x 12 l
TECHNICKÉ PARAMETRY
ponor0,3 m - 1,45 m
prázdná hmotnost1300 kg
vodní balast730 l
sklápěcí kýl55 kg
kosatka12,2 m2
 
pevný balast (na přání)165 kg
závěsný motor5 - 140 HP
vestavěný motor130, 140 HP
výška stěžně9 m
stojná výška v kajutě1,85 m
nádrž na odpadní vodu2 x 12 l
Imexus 28 Imexus 28 Imexus 28 Imexus 28 Imexus 28 Imexus 28 Imexus 28 Imexus 28 Imexus 28 Imexus 28
VÍCE
NAHORU
ceny lodí jsou uvedeny bez DPH | ORCA - YACHT s.r.o. © 2016 | www prezentace, videoprodukce, firemní a svatební video SKILL production